Feb 27 2006

آیا با توافق اتمی بین ایران و روسیه بحران اتمی جمهوری اسلامی برطرف خواهد شد؟

نوشته:     :::       5 پیام

موافقت اصولی ایران با طرح روسیه، آیا این توافق مشکل رژیم را حل خواهد کرد؟
مشکل اصلی جمهوری اسلامی با غرب و خصوصا آمریکا نه مساله اتمی بلکه بزرگترین مشکل سد راه جمهوری اسلامی آمریکا و رابطه با این کشور است. آیا با توافق بر سر مساله اتمی ایران مشکل ایران با آمریکا حل خواهد شد؟ پاسخ به این سوال یقینا منفی است، مگر قبل از پدید آمدن بحران اتمی، ایران با آمریکا مشکل نداشت که با برطرف شدن این بحران مشکل دو کشور حل شود؟
دلیل و خواست آمریکا برای سرنگونی جمهوری اسلامی فقط به فعالیت‌های اتمی ایران بر نمی‌گردد. آمریکا اول و پیش از همه چیز به این دلیل با اتمی شدن ایران مخالفت می‌کند زیرا می‌داند که یک جمهوری اسلامی اتمی را دیگر نمی‌توان سرنگون کرد یا حداقل هزینه سرنگونی رژیم در چنین حالتی بسیار بالا خواهد بود.
حالا باید از خود پرسید پس به چه دلیل آمریکا خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی است.
امروز پس از 27 سال از به روی کار آمدن جمهوری اسلامی هنوز آمریکا حاضر به برقراری رابطه با ایران نیست، چرا؟ آیا این سوال را از خود پرسیده‌اید؟
آمریکا در حال حاضر می‌تواند با یک جمهوری اسلامی به فلاکت گرفتار شده، تقریبا هر خواسته‌ای را به این رژیم دیکته کند و بیشترین امتیازات را از این حکومت بگیرد، پس چه چیزی آمریکا را از این کار باز می‌دارد و در عوض خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی است؟
این خواسته به 26 سال پیش، به زمانی بر می‌گردد که جمهوری اسلامی سفارت آمریکا را اشغال و 444 روز پر قدرت ترین رژیم دنیا را تحقیر کرد. شاید در آن زمان آمریکا تنها قدرت گیتی نبود ولی امروز دیگر برای قدرت نظامی آمریکا رقیبی وجود ندارد و به همین دلیل هم هست که آقای بوش و شرکاء ادعای کلانتری دنیا را دارند.
حالا با نگاه به استدلال پاراگراف بالا آیا باز هم گمان می‌کنید دولت آمریکا می‌تواند با حکومتی که 26 سال پیش بیش از یک سال کارکنان سفارت این کشور را به گروگان گرفت و آنها را در دنیا تحقیر کرد روابط دیپلماتیک برقرار کند و به نوعی همه آن تحقیرها را بپذیرد!؟ دولت بورکینافاسو ممکن بود به چنین تحقیری گردن نهد ولی دولت و رژیمی که می‌خواهد کلانتر و گردن کلفت جهان باشد خیر، چنین تحقیری را نمی‌تواند بپذیرد برعکس مجبور خواهد بود تحقیر کننده را به مجازات برساند.
جدال آمریکا با ایران نه مبارزه با تروریسم است و نه جدالی برای بدست آوردن سهم خود از منابع نفت، گرچه این دو خواسته نیز در لیست خواسته‌های آمریکا قرار دارد ولی اول و پیشتر از همه چیز سرنگونی حکومت آخوندی برای آمریکا به خاطر بازگرداندن آبروی از دست رفته این کشور و جبران تحقیر شدن کلانتر جهان است و نه چیز دیگری.
این مساله را حکومت گران ایران هم به خوبی می‌دانند. پس دلیل اینکه حکومت آخوندی تن به عقب نشینی در زمینه بحران اتمی می‌دهد چیست!؟ هم تحقیر می‌شود و هم یک سلاح کارآمد و شدیدا مورد نیاز خود را مفت و مجانی در این بازی سیاسی در مقابل آمریکا به همین به دشمن اصلی خود واگذار می‌کنند!؟ دلیل این عقب نشینی هم واضح است خرید زمان. آخوندهای تهران می‌خواهند با این عقب نشینی تاکتیکی وقت کشی کنند، در غیر این صورت به خوبی آگاهند که موشک‌های قاره پیمای آمریکا جان خود و رژیم‌شان را خواهد گرفت، قبل از اینکه بتوانند کوچکترین عکس‌العملی از خود نشان دهند. توجه داشته باشید که انعقاد قرارداد اتمی با روسیه نیز تاکتیکی است برای خریدن حمایت روسیه با این کار دوباره روس‌ها را وارد یک بازی سود آور می‌کنند تا در مرحله بعد روس‌ها مثل مرتبه قبل به این سادگی نتوانند پشت حکومت آخوندی را به راحتی خالی کنند. یقین داشته باشید که قراردادی که دیروز بسته شد برای روسیه منافع زیاد مالی و سیاسی را به همراه خواهد داشت. از یک طرف نبض اتمی حکومت آخوندی در دست روسیه خواهد بود و از طرف دیگر منافع اقتصادی تهیه سوخت اتمی ایران به حساب بانکی روس‌ها واریز خواهد شد.
آخوندهای تهران با این عقب نشینی تاکتیکی و باج دهی به روس‌ها نیز می‌خواهند طول عمر حکومت خود را تا انتخابات آینده آمریکا بیمه کنند تا بلکه با اتمام عمر ریاست جمهوری بوش شاید در دوران ریاست جمهور آینده آمریکا بتوانند به توافقی با این کشور برسند.
بوش نیز همین محاسبات را می‌شناسد و از بازی سیاسی آخوندها به خوبی آگاهی دارد، حالا باید دید آقای بوش در قدم بعدی چه تاکتیکی را برای دوباره به گردش درآوردند بازی مرگ جمهوری اسلامی بکار خواهد گرفت، فعلا توپ به زمین آقای بوش فرستاده شده پس منتظر بازی آمریکایی‌ها باید نشست تا نتیجه این چالش سیاسی مشخص شود.
پ.ن.:
تاراج ثروتی که آقایان قول داده بودند به سر سفره ملت خواهند آورد بیشتر از قبل و با سعتی سرسام آور پی گیری می شود و هدفی جز خرید (گدایی) حمایت نیست.
این مطلب را در همین زمینه بخوانید:
رادیو فردا: تاثیر عقد قراردادهای هنگفت نفت و گاز با شرکتهای اروپائی بر بحران هسته ای ایران
اکبر ترکان مدیر عامل دولتی شرکت نفت و گاز پارس از آماده شدن زمینه برای عقد قراردادهایی چند میلیارد دلاری با چند شرکت بزرگ اروپایی خبر داد. وی اعلام کرد قراردادهای جدید جمهوری اسلامی در هفته جاری امضا خواهد شد. شماری از تحلیلگران احتمال داده اند که جمهوری اسلامی با دادن این قراردادهای چند میلیارد دلاری بخصوص به فرانسه و بریتانیا امیدوار است که از فشارهای هسته ای اتحادیه اروپا بر تهران کاسته شود. از سوی دیگر قانون مجازات شرکتهایی که در بخش صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ایران سالانه بیش از 20 میلیون دلار سرمایه گذاری کنند در آمریکا به قوت خود باقیست.
ادامه مطلب
برای اینکه غم این همه سیاست بازی و سیاه بازی مکاران از دلتان پاک شود به این دو ترانه که همین هفته گذشته برنده جایزه گرمی سوئد شدند گوش بدهید، لاله ایرانی است که در سن 8 سالگی به سوئد مهاجرت کرده و درین یک کرد متولد سوئد است (درین را نمی‌دان از کدام مملکت است)

نوشته: در ساعت: 12:39 pm در بخش: روابط خارجی

5 پیام  |           

5 پیام به “آیا با توافق اتمی بین ایران و روسیه بحران اتمی جمهوری اسلامی برطرف خواهد شد؟”

 1. xyz says:

  و الله تا اينجا که ما ديديم و شنيديم فقط اسلامگرايان و امواتی مثل کمونيستها صحبت از تحقير آمريکا بدست جمهوری اسلامی ميکنند. و کاملا بر عکس، مردم متمدن غرب صحبت از توحش دانشجويان ييرو خط امام راحل (ره) ميکنند. شايد خسن آقا در قسمتی از غرب که هنوز روی نقشه جغرافيا وجود نداره زندگی ميکنه!
  در ضمن خسن آقای گل
  همينکه زمانش فرا برسه آقای بوش (يا حتی خلفش) عمر جمهوری اسلامی را به يايان ميرسانند. اگر تا حالا آمريکا در اين ۲۸ سال دست به اقدامی نزده فقط بخاطر اينه که زمانش نرسيده و منافعش چنين چيزی را موجب نشده ولی مثل اينکه کم کم داره زمانش ميرسه و مطمئن باش که اين بخاطر برگرداندن آبرو ی از دست رفته اش!!! نيست بلکه فقط بخاطر اينه که چند ساليه که منافعش اينجور ايجاب ميکنه و صد البته که اين به نفع مردم ايران است.

 2. امیر says:

  حسن آقا جان:با بسیاری از نکاتی که در مطلب مذکور اشاره شده موافقم.و در تائید آنها باید اضافه نمود که دول و قدرتهائی از جنس امریکا بهیچ وجه اعمالی که بر علیه اونها انجام گرفته رو فراموش نکرده و در صورت لزوم دهها سال برنامه ریزی میکنند تا بالاخره آب رفته را به جوی بازگردانند.اندک مطالعه ای در تاریخ سیاسی قدرتهای استعماری گواه این واقعیت است.اما در خصوص توافق با روسیه…لابد اطلاع دارید که محافل صدیق و دلسوز قرارداد مذبور را ترکمن چای دوم نام نهاده اند!! یعنی حکومت برای تضمین بقای خود تن به پذیرش ننگین ترین قرارداد زمان حیات خود(البته شاید بعدها به بدتر از این هم راضی شوند)میدهد. که در تاریخ حکومتگری چندین هزارساله ایران فقط دوبار اتفاق افتاده و سومین آن در شرف وقوع است!!! در هر صورت فقط اینرا بگویم :وای بحال کسیکه اینچنین با روسها کنار بیاید و به آنها اعتماد کند!! قول میدهم آنوقت اینها بنشینند و بر اجداد امثال بوش روزی صد رحمت بفرستند.
  تا بعد….

 3. nana says:

  حسن آقاي گرامي
  دقيقا کارشان تمام است بسيار عالي نوشته اي امريکا با
  جانيان اسلامي هرگز هرگز هرگز هيچ توافقي نخواهد کرد
  و مذاکره اي نخواهد کرد تا سرنگوني کامل و تمامشان
  مدتها قبل شايد يکسال قبل براي تمامي شما نوشتم که
  امريکا بايد انتقام تحقير گروگان گيري که اولين بار حرمتش
  را
  اين مادرجندگان اسلامي ريختند بگيرد و اينان را به قبورشان
  فرستد .
  بابا جان من امريکا براي توهين ژاپن به يک ناو برش در
  پرل هاربور دو عدد بمب اتمي تميز و پاکيزه روي ژاپن
  ريخت تا ديگر کسي از اين غلطها نکند
  اگر حقيقتا ميخواهي بداني چه کساني ميخواهند اين
  فسيلان مادرجنده را به گورفرستند برايت مثال ساده اي
  دارم
  اگر فيلم دکتر استرنج لاو را ديده باشي جورج سي اسکات
  نقش يک نظامي را بازي ميکرد که با اين که از ريخته شدن
  بمب اتمي نگران بود ولي به شدت از اين عمل احساس
  شعف و غرور ميکرد
  تمامي پنتاگون همگي يک سري از همين جورج سي اسکاتها
  هستند که با دندان به هم فشرده منتظر روز انتقام هستند
  ياد و خاطره استنلي کوبريک جاودان .
  و حالشان وقتي گرفته خواهد شد که اينان بي سر و صدا گورشان
  را گم کنند !!!!! آنگاه خواهند گرفت عجب وکيل هم داشتم
  نشد يکي رو بکشم !!!!!!!!! نانا

 4. sagsetiz says:

  درود بر خسن آقا
  (… )
  دلداری (قسمت دوم)
  بگفتا به رهبر سگ پاسدار
  کز او بود او دولتش پايدار
  چو شيری بغرد اماما مترس
  چو من در رکاب توهستم مترس
  اگر جنگ آيد حريفش منم
  وگر مرگ آيد رفيقش منم
  تو در پای منقل بمان توی کيف
  که جان عزيز تو آنجاست حيف
  پس شيردشمن من آرم به خاک
  مخش را بر آرم چو مشتی خوراک
  خورم خايه اش با دو بطر عرق
  کز آن پس خورد سرنوشتش ورق
  کـَنـَم از تنش پشم با پوستين
  غنيمت کنم بر تنت پوستين
  تو ميخور مخش با شراب طهور
  که تا مرغ عقلت پرد چون طيور
  دلش را بر آور بخورخام خام
  دمش را به خود بند ورو گام گام
  که تا عبرت از ما بگيرد جهان
  که از ما نه برما بيايد زيان
  به خوف اندر افتد زما هر پلنگ
  نسازد از آن پس کسی فکر جنگ
  وگر باز سازد کس آهنگ جنگ
  پناهت به بافورباد و به بنگ
  بر آور چنان آه و دود از جگر
  که هر کس شنيد، از تو گرد پکر
  دل رهبر از لاف سگ گرم شد
  نصيب سگش دمبه ای نرم شد
  که تا سگ تو باشی چنين با وفا
  بهشت است بافور و منقل صفا
  به شادی روی سگش زد دو بست
  در کون خود هم دمی او به بست
  ***
  به وقت وقوع ديدم آن سگ پدر
  دمش لای پايش رود در بدر
  و رهبرچو موشی به سوراخ رفت
  يکی چوب در کون و با آخ رفت

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر