Jan 29 2006

بیانیه کانون وبلاگ نویسان ایران (پن‌لاگ) در رابطه با سرکوب فعالین سندیکای شرکت واحد

نوشته:     :::       12 پیام

کانون وبلاگ نویسان ایران (پن‌لاگ) با محکومیت سرکوب وحشیانه اعتصاب کارگران شرکت واحد ،همه کاربران اینترنت را به یک کمپین اینترنتی در روز دوشنبه فرا می‌خواند.
بنا به گزارشات رسیده مامورین امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران شب گذشته با یورش به منازل کارگران مظلوم شرکت واحد با اعمال ضرب و شتم , صدها نفر را دستگیر کرده اند.در میان دستگیر شدگان همسران کارگران و کودکان دو ساله نیز به چشم می‌خورند. جرم دستگیر شدگان، اعتصاب برای بهبود شرایط طاقت فرسای شغلی آنان بوده است .
کانون وبلاگ نویسان ایران ضمن محکومیت این برخورد وحشیانه و خشن ، با توجه به سابقه دولت ایران درزمینه نقض گسترده حقوق زندانیان سیاسی مشتمل براعدام و شکنجه های مختلف روحی و جسمی و غیره بشدت نسبت به وضعیت دستگیرشدگان ابراز نگرانی کرده و همه ایرانیان و سازمانهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر را به اقدام فوری و موثر در برابر این جنایت وحشیانه فرا می‌خواند.
کانون وبلاگ نویسان ایران از همه وبلاگ‌نویسان و وب‌نویسان محترم تقاضا دارد: با نصب لوگوی سندیکای کارگران شرکت واحد در صفحات خود با ایشان اعلام همبستگی نموده و با همه امکانات به خانواده های دستگیر شدگان کمک کنند.
از همه وبلاگ نویسان و کاربران اینترنت درخواست می‌کنیم روز دوشنبه دهم بهمن ماه برابر با 30 ژانویه 2006 با تماس تلفنی و ارسال فکس به سازمان عفو بین‌الملل,دیده بانان حقوق بشر سازمان ملل متحد، کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل وپارلمان اتحادیه اروپا وهمچنین صلیب سرخ جهانی و روزنامه‌های محلی در کشورهای متبوعه ،آنان را در جریان موارد نقض آشکار حقوق بشر توسط رژیم قرون وسطایی ایران قرار دهند و خواهان پیگیری ایشان برای آزادی دستگیر شدگان گردند.
کانون وبلاگ نویسان ایران (پن‌لاگ)

نوشته: در ساعت: 11:57 am در بخش: اعتراض و تظاهرات

12 پیام  |           

12 پیام به “بیانیه کانون وبلاگ نویسان ایران (پن‌لاگ) در رابطه با سرکوب فعالین سندیکای شرکت واحد”

 1. آرمان says:

  باز هم مثل همیشه. خائنین در پشت شعار کارگر:
  دبیر حزب کارگر ترکیه حمایت دولت ترکیه از ایران و سوریه علیه آمریکا را خواستار شد
  دوغو پرینچک، دبیر حزب کارگر ترکیه طی سخنانی در یک سالن جشن استانبول که در برخی کانال‌های تلویزیونی همانند کانال ترک پخش شد ***ضمن دفاع از سیاست های ایران و سوریه در برابر آمریکا***، خواستار همگرائی ترکیه با ایران و سوریه شد. وی گفت آمریکا می خواهد با تشکیل یک دولت کرد در منطقه و به گفته او یک اسرائیل دوم، ترکیه را به زانو در آورد. سخنان دبیرحزب کارگر ترکیه در حمایت از ایران وسوریه در مقابل آمریکا، با واکنش احزاب ملی و محافل سیاسی ترکیه مواجه شد. از نظر ملی‌گرایان ترکیه، از جمله حزب حرکت ملی، آمریکا متحد استراتژیک ترکیه محسوب می‌شود و عدم حمایت از آمریکا می‌تواند عواقب غیرقابل پیش بینی برای ترکیه به همراه داشته باشد. روزنامه جمهوریت سخنان دبیر حزب کارگر را ناشی از برداشت غیرواقعی خواند و تلویزیون‌های ملی‌گرا از او به عنوان فردی نام بردند که در گذشته بارها به عنوان مظنون در قتل روشنفکران ترکیه مورد بازجوئی قرار گرفته است.
  http://www.radiofarda.com/author/562.html

 2. کنجکاو says:

  اکنون که واژه خائن چون شيرينی سال نو پخش است. بايد پرسيد خائن کيست. يک حزب تُرک که ديدگاه در پيتی اش را جايی گفته و يا اين که راديو يی که با بودجه دولت “ابر قدرت” آمِريکا گردانده می شود و از ميان هزاران گزارش به هنگام می آيد و اين ديدگاهی را که چهار نفر هم براش تره خورد نمی کند را گزارش می کند؟ آيا خائن دولت آمِريکا ( و در پی اش هواداران نمک گير شده اش) نيستند که هزينه برای اين راديو می گذارد که از بامداد تا شام گاه موسيقی تخمی تکراری پخش کند، انگار جشن تو کون شان گرفته اند.

 3. آرمان says:

  کنجکاو ! ملایی مثل تو مستحق رادیو تلویزیون ضرغامی است. تو لیاقت مدیای آزاد را نداری. خاک بر سرت. تو حتی لیاقت موسقیی را هم نداری و باید رادیو قران گوش بدی. از لحاظ گوشکوبی مثل تو تمدن, پیشرفت و دمکراسی خائن هستند.
  تا که ملت (کنجکاو) خر است, خامنه ای رهبر است.
  پاسخ:
  آرمان داری زیاده روی می‌کنی فراموش نکن که سینه زدن برای آمریکا افتخار نیست، اگر هنری از خودت داری ارائه کن وگرنه همان بهتر که خفه خون بگیری.
  این کون لیسی آمریکاست که ما را به اینجا رسانده، مگر اعلیحضرت شاهشاه کم لیسید.
  اگر می‌خواهی کون بوش و شرکا را بلیسی نوش جانت فقط توقع نداشته باش که همه با تو همراه شوند
  امضا
  خُسن آقا

 4. کنجکاو says:

  خُسن آقا جان!
  اين کامپيوتر ما کرم گرفته و خودبه خود خاموش می شه. ويروس کُش هم ويروس کش های قديم!. باری! نوشته بودم بسيار، که کامپيوتر تر زد و خاموش شد و اکنون هم بیم ناک ام که دوباره خاموش شود و اين نوشته ک هم برود لای دست آن يکی.
  کجا بوديم. آها! داشتم می گفتم!!
  اين قهوه خانه تو (کله پزی پيشين) کمی نخود و کشمش کم دارد که مشتری ها سرگرم شوند و بخورد و بگويند آمِريکا تا چه اندازه اله و بله است. بد شد شوروی (يکی از همان ابر قدرت ها) فرو پاشانيده شد، گفت و گوهای داغی می توانست ميان “خواص” و “خواص” در بگيرد.
  بدبختی کشور ما اين است که تنها يک آدم “خواص” خردمند دارد و آن هم پا شده رفته آمِريکا و هر آن کس در آن کشور واپس مانده، مانده “عوام” است. آدم گاهی با خواندن ديدگاه (خواص) نزديک است از خنده کُته پُر کند. به هر رو نان و نمک خوردن هم نمک گير شدن دارد.
  آدم باشنيدن اين عوام گفتن ها ی (آرمان!) ياد آخوندهای “عالِم” می افتد که خودشان را خواص می دانند و مردم را عوام، اين روزها هم داستان “ولايت” يا “جمهوری”!!؟ ميان دار و دسته های مافيايی حکومت “خواص” گرم است، از سويی دار و دسته کله خران مصباح “ولايت خواهان “و از سوی ديگر در هم گويان ی هم چون سروش و ديگر بند بازان سياسی “اصلاح طلب” که می خواهند جمهوری را با ولايت فقيه و اسلام پيوند زنند و اين حکومت مافيايی/اسلامی را جمهوری و مردمی نشان دهند و به دروغ مردم را پشت وانه قانونی بودن (“مشروعيت”) خويش بدانند، خمينی هم مرجع مطلق هر دو گروه است.
  درست از همين دست گفت و گو ها است که اين جا هم می خوانيم، با همان زبان و شيوه. مردم هيچ اند، عوام اند و… ملاهای فيضيه “خواص” و “عالِم” .
  باری! اگر کمی دوستانه با تو (آرمان!) گفته باشم. گرچه به درستی هم نمی دانم که چرا بايد درِ گفت و گو را با تو باز کنم. اين را هم بايد بیافزايم که هم نژند روانی، هم ژاژگويی و هم پرخاش گری تو را در می يابم. بد بیاری تو اين است نمی دانی چه می خواهی و پيامدش هم اين می شود که نمی دانی چه می گويی. چون پشت انديشه/ (نا) خود آگاه ات آخوندی (و شايد) فاشيست ی، مردم را هيچ کاره می دانی و چون مردم کسی نيستند به “ناجی” باور مند هستی و آن ناجی هم ايالات متحده آمِريکا می شود.
  بذار کمی هم از دريچه تو به جهان به نگريم: آمِريکا خوب، دمکراسی اش بی جانشين، سيستم خوب، همه خوبی های جهان در آن يک جا گرد آمده، و به پنداريم که مردم ايران و “سيستم” آمريکا هم، هم سود باشند. از خودت نمی پرسی که چرا بايد آن جوان های هيژده/ نوزده ساله آمِريکايی برای نجات کشور تو به جنگ رود، کشته شوند. اين نوجوانان با هر انگيزه (پول، زورِ سيستم، آرمان گرايی فردی و يا هرچه) چرا بايد جان خويش را بدهند که کشور تو آرمان آزاد شود؟ که آرمان از اين وب لاگ به آن يکی برود و به “عوام” دُش نام دهد. يا شايد هم برای چشم و اَبروی مشکی و يا کون سفيدت؟
  اما مگر همين دولت آمِريکا به ره بری کلينتون نبود که تا هم خوابه گی با خاتمی هم پيش رفت. مگر کالين پاول وزير جرج بوش نبود هنگامی که مردم ده شب به خيابان ها ريخته بودند، گفت: ” که اين جنگ ميان خودشان است”. آيا آن جنگ ميان خودی های حکومت بود و يا جنگ مردم با حکومت؟
  به هر رو، من يکی از هر کس که از مردم ايران برای رسيدن به آزادی شان پشتی بانی کند و پژواک صدای مردم شود، سپاس گزارم، چه رييس جمهور آمريکا باشد و يا هر کس ديگری.
  کوتاه اينکه من نه به خلق خدايی و کارگر خدايی و مردم خدايی باور دارم و نه چشم به اين و آن “اَبر قدرت” دارم. نه دوچار در هم گويی آدم هايی هم چون تو می شوم که بگويم “خلايق هر چه لايق” و مردم را شايسته بدترين ها بدانم و از سوی ديگر از آمريکا بخواهم که برای نجات آن مردم دست به کاری بزند. به تر نيست مردم را به خودشان به سپاری و برايشان راه چاره نيابی و به کار و زنده گی خودت برسی؟
  در باره رسانه های آزاد و موسيقی هم چرند میگی، پاسخ به چرند هم نمی شود داد.
  خسته شدم. مانده هم بماند برای هنگام ديگری.

 5. آرمان says:

  خسن,
  اگر گوش دادن به یک رادیو آزاد که پرطرفدارترین منبع خبری برای ایرانیان دربند است اسمش لیسیدن است که 90 درصد نخبگان داخل ایران مزدور آمریکا هستند !
  احتمالاً 99 درصد مردم ایران که در زمان انقلاب گوش به رادیو بی بی سی میدادند هم مزدور انگلیس بودند !!
  با این حساب چه فرقی میان تو و نوسینده یالثارات است ؟ اونهم هرکی رو که رادیو خارجی گو.ش میده مزدور آمریکا میدونه ؟ هر دوتون دشمن آزادی اخبار و تمدن هستید.
  این “من تقِِت” منو کشته بخدا !
  ———————-
  پاسخ:
  دیدی آرمان واقعا از من تق استفاده می‌کنی!
  عمو کسی نگفت رادیو این یا اون رو گوش نده دیدی حالیت نمی‌شده
  لیسیدن کون آمریکا وقتی است که بیایی از همه بخواهی که بروند زیر علم و کتل بوش سینه بزنند نه اینکه فقط بخاطر گوش دادن رادیو آمریکاست.
  من هم مخالفتی با گوش دادن رادیو آمریکا ندارم فقط گوش داده و سینه زدن از زمین تا آسمون فرق داره اگه تو این دو مقوله رو از هم نمی‌تونی تفکیک کنی وای به حالت عمو
  امضا
  خُسن آقا

 6. آرمان says:

  جناب کنجکاو,
  من هیچگاه و هیچ جا نگفتم باید به استثمار آمریکا تن داد. اگر پیغام قلی مرا بخوانید خواهید دید که منهم معتقد به مبارزه با اسثتمار هستم ولی تنها راه مبارزه با استثمار غرب, پیشرفت است و نه چماق و نه داد و فریاد (شعار). تنها راه پیشرفت هم همان راهی است که کشورهای پیشرفته رفتند. سوسیالیست و طالبانیست در مقایسه با کپیتالیسم و دمکراسی عقب افتاده هستند.
  راه حل من (همان که خسن یکبار از دهنش در رفت و بعد خودش را به کوچه علی چب زد):
  همراهی با جبهه جهان متمدن (به رهبری بوش اعظم سلام الله علیه) بر علیه رژیم.
  منهم مثل تمامی جهان متمدن امیدوارم جنگ نشود ولی بعضی وقتها جنگ اجنتاب ناپذیر است. وظیفه ما این است که از وقوع جنگ جلوگیری کنیم. باید به رژیم (که در مقابل دنیای متمدن ایستاده) فشار بیاوریم و نه برعکس دنیای متمدن را سرزنش کنیم !
  جنگ با لشگر دنیا متمدن حماقت محض بوده و در حقیقت عملگی تحجر است. گناه خون جوانی که در مبارزه با نیروهای متحد جهانی ریخته شود به گردن حماقت خودش است. اکثر قریب به اتفاق سربازان عراق خود را تسلیم کردند.
  اگر هزاران نفر بیگناه در جنگ کشته شوند گناهش به گردن 30 میلیونی است که پای صندوق رای رفتند و آن بوق هایی که هی به غرب پارس میکنند (از جمله …).

 7. آرمان says:

  خسن,
  من نمیدونم کی اصلاً صحبت از آمریکا کرد که تو کون برهنه پریدی وسط بحث ؟ من یک خبر از رادیو فردا گذاشتم و یک نفر هم ادعا کرد که “رادیو فردا خائنه !” بعد تو شورت عثمان هوا کردی که من جاسوس آمریکائم ! یعنی همان مرام کیهان که به “من تق” معروف است.
  ————————
  پاسخ:
  حالت خوبه آرمان!؟ یا اینکه یک چیزی زدی؟ کی به تو گفت خائن؟
  حتما اونجایی که هستی حشیشهای خوبی داره ها ناقلا!!
  امضا
  خُسن آقا

 8. کنجکاو says:

  من جوانان آمِريکايی را گفتم که چرا برای آزادی اين و آن بايد کشته شود. جوان ايرانی تو کون اش می خندد که برود برای چهار تا آخوند دزد کشته شود، اگر هم کشته شود همان کلاهی سرش رفته که آن ديگران در جنگ پيشين سرشان رفت. نگاهی به همين گزارش دست چپ بکن ببين که مافيای اسلامی چند ميليارد ميليارد دارند از دارايی های کشور را به یغما می برد و به هم پاله گی های مافيايی جهانی شان بخش می کنند. اگر کسی برای بر جا ماندن اين حکومت جانش را از دست بدهد، به تخم همه زنده گان.
  نوشته را دو باره بخوان. گويا شيوه نوشتن من که بیشتر جمله های پاره پاره شده است را نتوانسته ايی در يابی.

 9. کنجکاو says:

  ببين دروغ آشکار ميگی که :
  ” یک خبر از رادیو فردا گذاشتم و یک نفر هم ادعا کرد که “رادیو فردا خائنه !” بعد تو شورت عثمان هوا کردی که من جاسوس آمریکائم !”
  برو ببين که تو تنها يک خبر آن جا آوردی و يا يک داوری در باره “خائنین در پشت شعار کارگر” را گزارش کرده ايی. راديو فردا بلند گوی “اصلاح طلبان حکومتی” بوده تا زمان رای بازی های تابستان که احمدی نژاد خرگوش وار سر از صندوق در آورد. اگر آن چار تا گزارش نيم بند هم در باره گنجی و زيبا کاظمی هم نمی آورد ديگر از راديوهای حکومتی باز شناخته نمی شد. اگر همين بهنود و نبوی هم گردانندگان آن راديو می شدند، بدتر از اين نمی شد. اين به تو بسته که گردانندگان اين راديو می توانی خائن بنامی و يا نه. من تنها به اين بسنده می کنم که بگويم از اين ها خوشم نيامده. اما يک نکته هم از سر روا داری بگويم که هيچ گاه موسيقی اش را برای اين و يا آن مرده اسلام کم نکرد و همين جور (گرچه هم چون هميشه تکراری و چرند) موسيقی پخش کرد. باری اگر خواستی می توانی يک بررسی سنجش گرانه (در سدی) از گزارش های اين راديو را انجام بدی. و ببينی که چند در سد از زمان اين راديو برای چه کار و خبری هزينه می شود.

 10. آرمان says:

  اگر رادیو فردا, آمریکا و هر ننه قمر دیگری از دژخیم پشتیبانی میکنند خائن به آزاد اندیشان ایران هستند. ولی مثل اینکه شما خواب تشریف دارید که ببینید همین غرب متمدن به رهبری بوش اشرف در جهت نابودی این رژیم در جهان اعلام جهاد کرده اند (به علت منافع خودشان) !
  عزیز جان برادر ! ما هم همین رو میگیم ! میگیم باید با آنها (جهان متمدن) بر علیه رژیم همراه شد نه اینکه در جهت امیال آخوندان به غرب حمله کرد و رادیو های غربی را خائن خواند.
  4=2+2

 11. آرمان says:

  1- ارتش آمریکا داوطلبانه است و شما غصه سربازانش را نخوردید.
  2- حمایت ایران و شاه از آمریکا ما را بدبخت نکرد دقیقاً برعکس. اگر حرف آمریکا را گوش کرده بودیم الان انقلاب نمیشد. علت اصلی همه بدبختیها عقب افتادگی است.
  4=2+2

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر