Jan 27 2006

دموکراسی ، اومد و نیومد داره!

نوشته:     :::       12 پیام

داشتم این مطلب را می‌خواندم “انتخابات فلسطین : دموکراسی ، اومد و نیومد داره!” با خودم گفتم که چه ساده سرمان را کلاه می‌گذارند و طرح‌هایی را برایمان تهیه می‌بینند تا با پای خود به چاهی که برایمان کنده‌اند برویم یا بهتر است بگویم سرنگون شویم.
در پاسخ با این سوال‌ها می‌توان و باید یک سوال اساسی دیگر هم طرح کرد.
آیا آمدن بوش و بلر به خاورمیانه برای برقراری دموکراسی بود (هست)؟
اگر پاسخ این سوال مثبت باشد که یقینا نیست! باور بفرمایید این آقایان بوش و بلر را برای این همه هوش و ذکاوتی که به خرج داده‌اند را باید مجسمه‌شان را ساخت و بجای خودشان لای جرز گذاشت، آخه حیف جرز نیست چنین مبتکرینی را در خود جا دهد!؟
اگر پاسخ منفی باشد که یقینا هست! پس باید سوال‌ها را به گونه‌ای دیگر طرح کرد، و اینکه آیا از اساس مسیر مبارزه ما غلط نبوده؟ آیا نقشه راه را کسانی به دست ما نداده‌اند که در حقیقت هدفشان گمراه کردن ما بوده و از اول همین راهی را که رفتیم هدف اصلی آنها بوده. اتهام دائی جان ناپلئون زدن هم جزو همین پروژه هاست تا کسی جرات طرح سوالی را نداشته باشد. چه کسی بیشتر از آمریکا و انگلیس قدرت رسانه‌ای در منطقه دارد؟ چه کسی می تواند یک حرکت را به این سادگی در منطقه سامان دهد؟ یقینا وبلاگ فکسنی من و شما نیست، در عوض آنهایی که رسانه‌های بین‌المللی را در اختیار و کنترل خود دارند می‌توانند عکس خمینی یا هر سگ دیگری را در ماه بیندازند و عامه مردم را مثل حکایت خر دجال به دنبال خود بکشند.
آخر هر انسان عاقلی باید از خودش بپرسد چطور است که حماس تا آن روزی که جنبش فتح قدرت را در سرزمین‌های فلسطینی در دست داشت، این آقایان (حماس را می‌گویم) با هزار نوع کار شکنی و خراب کاری از شکل گرفتن یک کشور مستقل فلسطینی جلوگیری می‌کردند و درست زمانی که حکومت می‌خواهد شکل بگیرد (زمانی که قطار راه افتاد و میوه درخت مبارزه رسیده شد) همه آقایان یک شبه دست از ماشه بر می‌دارند و سیاست مداری را جایگزین جنگ ورزی می‌کنند؟ نکته اساسی تر اینکه چگونه است که همان حماسی که دیروز یک سازمان تروریستی بود امروز با حمایت آمریکا در یک رای گیری، موفق به کسب قدرت می‌شود، چرا؟ مگر آمریکا حماس را یک سازمان تروریستی نمی‌نامد؟ مگر آمریکا به منطقه نیامده تا ریشه تروریزم را از جهان برکند؟
پس چرا زیر چکمه‌های آمریکا و انگلیس یکی یکی حکومت‌های شیعی متولد می‌شوند؟
مگر مقتدی صدر در عراق نبود چطور شد که یک مرتبه سر از ایران در می‌آورد؟ چگونه ممکن است که آمریکا کل منطقه‌ای را به خاک و خون بکشد و هر جنبده‌ای را در منطقه درگیری با مقتدی صدر قتل عام کند ولی این موش بتواند از دستشان در برود؟؟ مگر اینها نمی‌گویند که تمام منطقه را با ساتلیت‌های خود زیر نظر دارند و هر جنبده‌ای را می‌توانند ردیابی کنند.
از همه جالب تر اینکه آقایان بوش و بلر (منظور حکومت هایشان هست) موفق شدند در یک مدت زمان 27 ساله کل منطقه را بدست شیعیان که در حقیقت در اقلیت هستند بسپارند و زمینه را برای یک دست شدن منطقه برپا کنند. آن هم چه یک دست شدنی! بر هیچ کس پوشیده نیست که قلاده علمای اسلام مخصوصا شیعی آن در دست چه دولتی است.

نوشته: در ساعت: 10:35 am در بخش: سیاسی

12 پیام  |           

12 پیام به “دموکراسی ، اومد و نیومد داره!”

 1. ساکنان تهران ، یک روز که می توانید توازن قوا را عوض کنید!
  روز شنبه قرار است کارگران شرکت واحد اعتصاب کنند.
  شنبه مدرسه نمی روم، اره باید دبیرستانمان تعطیل باشد.
  شنبه دانشگاه نمی روم، دانشگاه که حتما تعطیل است.
  شنبه به پدرم، به برادرم ، خواهم گفت مغازه را باز نکند.
  شنبه سوار اتوبوسهای نیروی انتظامی نمی شوم، حتی اگه قرار باشد کار مهمی انجام دهم.
  شنبه برای یک بار هم شده جای درسهای دیگرم، درس اعتصاب را می خوانم.
  فردا روز اعتصاب شرکت واحد با آنها همراه شویم.

 2. حُسن آقای گل و گلاب
  مسئله را میتوان از دید دیگری بررسی نمود که حتی خودشان هم تا حدی سعی در نمایش آنرا دارند.
  صادر کردن دموکراسی مذهبی!؟ (مدل بوش – بلر) به خاور میانه میتواند همان سیاست تفرقه و حکومت امپراتوری بی غروب باشد که دیروز با شعارهای ( مرگ بر این و آن ) به ما ایرانیان قالب کردند. حال اگر همین شعار ها را با کمی وسمه و سرخاب بخورد کشورهای اسلامی بدهند ، اگر حیدری و نعمتی را راه بیاندازند ، چرا از فردا جنگ شیعه و سنی راه نیفتد و همان شعار تبدیل به مرگ بر شیعه و مرگ بر سنی نشود ( که در عراق شاهدیم ).
  بسیاری از باورهای گذشته و کلاسیک را باید فراموش کرد. کافیست کسی را که ظاهرأ مورد اعتماد و یا حمایت مردم است با شعارهای پر طمطراق ولی بیهوده و تو خالی به بازار عرضه و منتظر شد تا نتیجه همان شود که در ایرلند و ایران و چند کشور دیگر تجربه کرده اند و نتیجه خوب هم داده است. آهن پاره های زرادخانه های غرب باید نوعی قالب شود و چرخهای اقتصاد با چربی خون ، روغن مالی.
  در ایران که نتیجه بسیار عالی گرفتند. خفقان مردم در داخل و سازش سردمداران در خارج

 3. سلام … خاخام اعظم اسرائیل و هم فوندامنتالیستهای مذهبی آمریکا چندین بار گفته بودند : اگر حکومت شرعی شیعه اینقدر مرگ بر آمریکا و اسرائیل نگوید، حکومت دلخواه ما هست!!! حالا که میدانیم این مرگ بر فلان الکی و شعاری بیش نیست …..حکومت الهی و انقلاب مقدس را هم از زبانهای دیگر هم شنیده میشوند ……

 4. آرمان says:

  چیزی که برای ابر قدرت ها به (رهبری حضرت اشرف بوش) مهم است منافع آنهاست. آنها حکومت هایی را حمایت میکنند که منافع آنها را به خطر نیاندازد. نوع این حکومت ها اصلا مهم نیست و میتواند دمکرات (ژاپن و ترکیه), دیکتاتوری (عربستان و پاکستان) و تا حدی سوسیال (روسیه و چین) و … باشد.
  اگر کشوری شروع به پارس کردن به غرب کرد و منافع غرب را به خطر انداخت, بوش مجبور میشود که رژیم آن کشور را عوض کند. خوب ! حالا شما خودتان را جای بوش بگذارید. در صورت عوض کردن رژیم یاغی چه نوع حکومتی را باید جانشین کنید ؟ تمام کشوری های یاغی از نوع دیکتاتوری هستند. پس باید حکومتی را معرفی کنید که مورد قبول جهان باشد (حداقل در ظاهر) پس نمیتوان دیکتاتوری را تبلیغ کرد ! هرچند که کاربردش بسیار بیشتر است. در همین حال اگر دیکتاتور جانشینی پیدا شود, غربیان با کمال میل از او پشتیبانی میکنند مثل حکومت شاه, مشرف و فهد.
  از طرف دیگر به تجربه ثابت شده که حکومت های دمکرات هوای منافع غرب را دارند چرا که الگویشان است هرچند که در عمل فرمان بنز بروی اکثر این پیکانها (کشور های عقب افتاده) کاربرد ندارد.
  به عبارت دیگر غربیان پیاده سازی دمکراسی در شرق را برای منافع خودشان میخواهند نه برای مردم عقب افتاده آن کشور ها.
  صد البته من پیاده سازی دمکراسی در خاورمیانه را عملی بیهوده میدانم ولی در جهان سیاست نمیتوان به این صراحت نظر داد !

 5. ساغند says:

  درود
  تحليل خوبي بود

 6. فرهاد says:

  ببین خسن آقا ، ایراد آمریکا اینه که شورای نگهبان برای سرزمین خودمختار فلسطین و عراق نذاشته تا اینها سر کار نیایند ، حالا که صلاحیت آنها تائید شده و سرکار آمدند ، مردم را سر کار میگذارند

 7. Azadeh says:

  Aya amrica gonah kardeh ke az manafeh khodash defah mikonad?! Hasan agha chera fekr fekr mikoni ke amrica yek naghshe’ye sheytani baraye har kari darad?! va az oon badtar chera fekr mikoni ke hamisheh dar ejra’yeh har tarho naghshe’i pirooz o mo’afagh hast?! in gandi ke dar Aragh zadand va hata shekaste Vietnam natijeh bikefayati sisatmadaran va kargozaran amrica dar adame darke sharayteh mantaghe boodeh?! hanooz ham fekr mikoni ke hame o’zah motabeghe naghshe va barnamerizi amrica psih miravad ?! Anha ham mesle baghye eshtebah mikonand va gand mizanand. da’hha mesal mishavad zad.
  baleh, amrica kamelan haghdarad va tabi’i hast ke az manafeh khodash defah konad, vali aya hamisheh in manafeh ba manafeh melate iran dar tazad hast?! karnameh chin va ruusiye dar in mored besiar besiar badtar az amrcia va hata Europa hast. nemidanam chera kasi be anha gir nemidahad!
  benazare man ghasde amrica dar barghrarey democracy besiar sadeghaneh hast. hala in vasat melate khavarmiane khar tashrif daran, in digeh taghsireh amrcia nist.
  etefaghan piroozi Hamas az yek nazar besiar khob ast, va an inke felstiniha chehreye vaghiye in laf zanane ghdratparast, dorooghgoo ve bikefayat ra behtar mishnasand vaghti ke hamas be hame chi dar felestin GAND zad, tanha moshkel injast ke amsale hamas vaghti ba democracy be ghadrat rasidand digar ba hich tarighi hazar nistand az khare ghodrat pain bianad! democracy besiar khoob ast agar hame hazaer bashand be haman tarigh ke be ghodrat rasidand be haman tarigh az ghodrat pain biand!

 8. آزاده خانم صحبت های شما از یک پارادکس آشکار برخوردار است که در حقیقت نیازی به پاسخ ندارد.
  شما می‌نویسید که آمریکا از منافع خودش دفاع می کند. خیر بنده نگفتم آمریکا از منافع خودش دفاع نکند ولی وقتی منابع جهانی را منافع خودش تعریف می‌کند آنوقت است که من و امثال من با آن مشکل پیدا می‌کنیم.
  آمریکا حق پی‌گیری منافعش را در خاورمیانه ندارد چون در حقیقت آنها منافع آمریکا نیست آنها اموال ملت خاورمیانه است.
  درست مثل اینکه من بیایم و اموال شما را جزیی از منافع خودم تعریف کنم. آیا شما در چنین حالتی معترض من نخواهید شد.
  در مورد اینکه آمریکا اشتباه می‌کند و الخ هم باز این می‌شود مشکل ما چون ما باید ضرر آنرا متحمل شویم. بروند مملکت خودشان هر چه خواستند اشتباه کنند اگر ما حرفی زدیم.
  یک (به قول شما اشتباه!) پنجاه سال پیش کردند و در امور ایران مداخله کردند و ملت ما هنوز دارد تاوان آنرا می‌پردازد.
  ما را به خیر آنها امید نیست ، شر مرسانند کفایت می‌کند
  در مورد کارنامه چین و روسیه و اینکه منافع آمریکا و الخ هم باز بر می گردیم به همان پاسخ قبلی منافع آمریکا در مرزهای آن کشور تعریف می شود و نه آن سر دنیا در ضمن اگر چین و روسیه ریدند به نقاط مختلف دنیا این دلیل نمی‌شود که ما ریدمانی اینها را تحمل کنیم. گور پدر همه شان یا به قول ضرب المثل خودمان (نه قم خوبه نه کاشون لعنت به هر دوتاشون (سه تاشون)) با عرض پوزش از قمی‌ها و کاشی‌ها بخاطر استفاده از این ضرب المثل
  آزاده خان جوک می‌گید یا می‌خواهید به زور قلقلک ما را بخندانید!؟ این چه دموکراسی است که آقای بوش و شرکا می‌خواهند به زور چوق قپان به آستین ما فرو کنند!؟ آخه این چه گونه من تق ای است!!
  دیدی آمدید و نسازید! خوب حرف من هم همین هست که این حرامزادگان حماس وقتی آمدن سر کار دیگر غیر قابل بازگشت خواهد بود و تازه بعد آمریکا و شرکا استدلال خواهند کرد که این ملت خاورمیانه قادر نیستند خود را اداره کنند در نتیجه ما باید بر آنها فرمانروایی کنیم (دموکراسی با زور توی مقعدشان فرو کنیم)

 9. سلام دوست عزیز
  تحلیل هایت درستند
  این مسئله ایی بود که همیشه یه آن فکر می کنم
  مگر زیراب مصدق را همین آخوندها نزدند
  آمریکا هم هیچوقت به ایران حمله نمی کند، اینها همه اش بازی است، چون همین نظام آخوندی روی کار باشد برای آنها بهتر است
  دیدگاهت را می پسندم
  موفق باشی
  نیما نیلیان

 10. آرمان says:

  خسن !
  ببینم, اگر جنابعای توی کوچه عقلت بیشتر از همه برسه و زورت از همه بیشتر باشه چه کار میکنی اگر یک بچه مزلف بهت پارس کنه ؟! متاسفانه امثال تو همواره خودشون را درجایگاه یک مظلوم, ضعیف و جهان سومی میبینند و اظهار نظر میکنند و نمیدانند آنطرف دیوار چه خبره ؟
  یکم تاریخ ابرقدرت ها رو مطالعه کن تا بفهمی چطور یک کشور ابرقدرت میشه. اگر منابع کشورهای دیگر نبود چیزی بنام بریتانیای کبیر و روسیه تزار هم نبود. خداوند عقل را داده به یک قسمت دنیا و منابع طبیعی را به قسمت دیگر. این دو قسمت به یکدیگر محتاجند. کشور های عقب افتاده منابعشون رو به کشور های پیشرفته تقدیم میکنند و کشور های پیشرفته ته مونده غذاشونون (تکنونوژی دسته سوم) را در عوض بهشون میدن.
  هر وقت تو تونستی که خودت شلوارت رو بالا بکشی, اونوقت برای بوش خط و نشون بکش.
  وقتی که از لحاظ تکنولوژی و علم و فرهنگ مستقل شدی آنوقت آمریکا خودش دست و پاشو جمع میکنه میره. تا اون موقع (300 سال دیگه) همین طور شعار بده تا دلت خوش باشه ! از این بابت (ضدیت با نظام غرب) مثل بن لادنی.
  راه رهایی از استثمار غرب متمدن شعار “نابود باد استثمار !” و یا «درخواست» از غرب برای توقف آن نیست بلکه باید خود را از لحاظ پیشرفت به آنجا رساند. این تنها را مبارزه با استثمار است. همان کاری که کشورهای اروپایی و ژاپن دارند میکنند.
  خلاصه کلام: تا زمانی که عقب افتادگی است, استثمار هم هست. شما اگر عقل کافی داشته باشی (امیدوارم) هیچوقت استثمارگر را ملامت نمیکنی بلکه استثمار شده را سرزنش میکنی.
  خلاصه ما نفهمیدیم تو کدوم طرفی هستی ؟ یک روز از خواب بلند میشی میگی: “باید با غرب (البته بدون بوش !) هماهنگ شد و به رژیم فشار آورد !” یک روز مست میکنی میگی: “آی ! غرب به منابع ما چشم داشت داره و نباید دستشو از گلیمش بیشتر دراز کنه !!”
  نکنه غرب از چشم و ابروی تو خوشش میاید که به رژیم فشار بیاره !؟
  اینقدر متناقض حرف نزن جانم. منطق میگه اگر میخواهی از اهرم غرب استفاده کنی تا رژیم را عوض کنی, باید رژیمی بیاوری که مورد قبول غرب باشه. مثل تمامی کشور های پیشرفته. مثل همون مدینه فاضله جنابعالی نروژ که از لحاظ پیشرفته بودن مثل دهات آمریکاست.
  راستی با توجه با ادعای جنابعالی حکومت نروژ سوسیالیست بوده ما خبر نداشتیم ؟! جل الخالق !!

 11. پاسخ به آرمان بی آرمان
  این متن رو پاراگراف پاراگراف جوابت دام، دقت کن یه دفه از خط خارج نشی‌ها! بلدی بشماری!؟ اگه نه تا برات شماره گذاری کنم.
  خدا خفت کنه! خُسن آقا است اسم من نه خسن مگه امام شونزدهم مسلمونا رو گیر آوردی که اینجوری توهین می کنی!؟
  توی کوچه ای که من زندگی می کنم نه مزلف پیدا می شه نه گردن کلفت اونجا کو چه تو هست.
  من هنوز نفهمیدم تو چرا اسم خودت رو گذاشتی آرمان یا شاید بابا ننت اسمتو گذاشتن آرمان! عجب آدم های از مرحله پرتی بودن، تو تنها چیزی که نداری آرمان گرایی هست. اگه بچه من بودی اسمتو می زاشتم (غلام) می‌فهمی که چرا!؟ بعید می دونم!
  تاریخ ایرون رو مطالعه کردم کافیمه (می دونی که ما هم یه روز ابر قدرت بودیم!؟). دقت کن اون اراجیفی که می‌گی (خداوند عقل را داده به یک قسمت دنیا و منابع طبیعی را به قسمت دیگر) یک نوع نژاد پرستی مذهبی است که نمونه‌اش فقط در جمهوری اسلامی پیدا می‌شه. برای اینکه داغ نکنی یا بهتره بگم جام نکنی توضیح می‌دم. اول چیزی بنام خداوند وجود خارجی نداره البته برای امثال من، برای شما (غلام) ها که یقینا پیدا میشه. دوم اینکه گروهی از انسان‌ها رو فقط بخاطر رنگ پوستشون یا ملیتشون کم عقل قلمداد کنی به این میگن نژاد پرستی.
  من نیازی به شلوار بالا کشیدن ندارم، چرا!؟ واسه اینکه من از عریان بودن خجالت نمی‌کشم این مشکل هم متعلق به (غلامان) مذهبی است.
  چی بهت جواب بدم، بیچاره یک کمی تاریخ بخون تا بدونی که قبل از اینکه بوش و شرکا و اجداد مبارکشون از غارها بیرون بیان ما یک ابرقدرت بودیم اگر عقب افتادیم بخاطر عقل کل‌هایی مثل شما بوده، گناه این مشکل رو گردن من نینداز.
  اگه شما اجازه بدین و این همه در کون آقایون رو نلیسید همین هدف رو داریم پی گیری می‌کنیم، ولی اگر بخواهیم به حرف‌های شما امین الدوله‌ها و شاه سلطان حسین‌ها گوش بدیم وضع‌مون از این هم که هست بدتر خواهد شد.
  دقیقا از اول این نوشته دارم همین کار رو می کنم اگه هنوز دوزاریت نیفتاده مقصر خودت هستی نه من.
  عمو هنوز باید پا بزنی تا درک کنی من کجا ایستادم یا کدوم طرفی هستم!
  خیر قربان غرب از کون گشاد و گوزوی خودش می‌ترسه و می دونه که اگر خاورمیانه خر تو خر بشه اول از همه خواهر مادر خودشون گایده خواهد شد، خاورمیانه چیزی نداره که از دست بده.
  چی بهت بگم زبونوم چوبی شد!
  آخه گفتم هنوز باید پابزنی تا بفهمی سوسیالیسم با جوراب تنیس یا شورت قرمز فرق داره برای درک این جور تئوری ها باید بری یک چند سالی پابزنی عمو.
  برو سر جدت این اسمتو عوض کن بزار یه چیز دیگه (آرمان) بهت نمیاد!

 12. آرمان says:

  خسن خانم,
  منظور من از خداوند همون چیزی بود که دنیا را بوجود آورد بعضی ها بهش میگن بیگ بنگ و بعضی ها میگن متافیزیک و … تو هم دوست داری اسمشو بزار گوشکوب. در مثال مناقشه نیست.
  رنگ پوست و ملیت هم دلیل عقب افتادگی نیستند ولی بطور «نسبی» و «میانگین», ملیت نشانه سطح فرهنگ و پیشرفتگی افراد است (با اقلیت متناقض). کشورهای جهان سوم در حال حاظر کشور های عقب افتاده تر هستند در مقایسه با کشور های غربی. تو دوست نداری کله ات رو بکن توی برف تا ناراحت نشی.
  ایران هم زمانی ابر قدرت بود ولی بعد از حمله اسلام سیل نزولی طی کرد. بوش خدا نیست که ابدی باشه. در حال حاظر نماینده پیشرفته ترین کشور دنیاست و تو خوشت بیاد و یا نیاد باید اونرو قبول کنی. فردا هم شاید ژاپن شد.
  اونجا که گفتی “ما هدف هایی داریم !” یاد احمدی نژاد افتادم که گفت: “انشاءالله مهدی میاد همه دنیا را میگیره !”
  طفلک ملت منتظرند ببینند بلاخره تو فتوی همنوایی با غرب را میدی و یا نظر خودت را پس گرفتی. این دفعه چهارم که سوال میکینم و تو خودت رو به کوچه علی چپ میزنی.
  اگر از پاسخ من درمانده شدی و داغ کردی لازم نیست پاچه والدین طرف صحبتت را بگیری. پس دوش آب سرد را برای چی گذاشتند.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر