Jan 23 2006

وقتی که ملاها به آخر خط می‌رسند

نوشته:     :::       3 پیام

آقایان در خبری پس از شایعاتی در باره جابجایی حساب‌های ارزی ایران، بعد از اما و اگرهای فراوان و تکذیب، مجبور شدند این امر را تایید کنند (رییس‌کل بانک مرکزی: حساب‌های ارزی ایران به آسیای جنوب شرقی منتقل شد).
پس از تایید تازه متوجه شدند که چنین عملی چه تاثیر منفی بر اقتصاد ایران خواهد گذاشت در نتیجه دوباره به میدان آمدند و همان چیزی را که قبلا تایید کرده بودند اینبار تکذیب کردند (روابط عمومی بانک مرکزی امروز بار دیگر در نمابری اعلام کرد:« این خبر که ذخایر ارزی کشور ایران به کشورهای آسیای جنوب شرقی منتقل شده تکذیب می‌شود.)،
غافل از اینکه این تکذیب و تاییدها خود به تنهایی قادر است هر بازار اقتصادی را به لرزه در آورد، چه رسد به اقتصاد ورشکسته ایران. آقایان هنوز بعد از 27 سال حکومت این پیش پا افتاده ترین مسئله سیاست پولی را درک نکرده‌اند.
حالا بعد از این ندانم کاری آقایان هم این یک خبر (غول بانکی سوییس (UBS) انجام کلیه امور تجاری با ایران را متوقف کرد) کافی است تا بازار آقایان و در نتیجه دکانشان را تخته کند.
حالا گویا ضرب‌المثل “قوز بالا قوز شدن” که می‌گویند حکایت همین وضع آقایان را دارد. مشکلات عدیده‌ی سیاسی بین‌المللی که از قبل داشتند کم بود حالا خودشان با دست خودشان یک قوز دیگر هم گذاشتند بالای قوز قبلی.
سرمایه گذار چه ایرانی چه غیر ایرانی وقتی پول و دارایی خود را در خطر ببیند سعی در ایمن کردن آن می‌کند. ایمن کردن دارایی هم چیزی نیست بجز جابجا کردن آن و آن را به مکانی امن منتقل کردن.
حالا باید آقایان پس از افتضاحی که آقای احمدی نژاد بر سر بازار بورس ببار آورد، این بار باید منتظر افتضاح دوم اقتصادی خود در کمتر از 6 ماه باشند. این یکی به مراتب بدتر از اولی است زیرا مساله این بار نه تنها بازار داخلی را تحت تاثیر خواهد گذاشت بلکه بازار بین‌المللی ایران را هم که با آن سروکار دارد دچار مشکل خواهد کرد.
اگر آقایان منتظر بمب و حمله نظامی یا فشار سیاسی به ایران بودند، حالا باید بدانند که تنها این دو مقوله نیست که می‌توان از آنها بعنوان ابزار سرنگونی استفاده کرد، رژیم ملایان را می‌توان با این گونه فشارها هم سرنگون کرد، مخصوصا برای کشوری که از قبل با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه است.

نوشته: در ساعت: 12:26 am در بخش: اقتصادی

3 پیام  |           

3 پیام به “وقتی که ملاها به آخر خط می‌رسند”

  1. سلام خُسن آقا
    والا ، اينجور که بوش مياد بمب و حمله نظامی که هست هيچی …. قحطی و اينجور چيزها هم در راه است !

  2. کیانوش says:

    ایـنهـم از عـاقـبت مــردمـی که یـکـمشـت طــویـله نـشیـن رو بــر مــسـند آوردنـد… گـفــتا زکـه نـالـیم که از مــاسـت که بــرمـاســت

  3. اگر این حاکم و این عابد و این دستور است… عنقریب است که زرت همگی قمصور است

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر