Nov 26 2005

راز بقای حکومتیان

نوشته:     :::       6 پیام

پارسال همین موقع‌ها زمانی که عده‌ای طرح رفراندم را مطرح کردند آقای حجاریان با تمسخر به آنها حمله کرد و در برابر طرح رفراندم فرمود:
طرح رفراندم اگر مضحک‌‏تر از طرح آقای هخا( اهورا) نباشد،دست کمی هم از آن ندارد
همان موقع مطلبی نوشتم و در آن مطلب توضیح دادم که:

آقای حجاریان که با اعلام این نظر (طرح رفراندم اگر مضحک‌‏تر از طرح آقای هخا( اهورا) نباشد،دست کمی هم از آن ندارد ) وضع خودش را به خوبی روشن کرد و با آشنایی به نظرات قبلی ایشان می‌توان به این نتیجه رسید که وضع موجود برای آقای حجاریان مطلوب ترین است. دو نکته در باره افکار ایشان قابل رویت است.
1. با بودن رژیم کسی نخواهد توانست ایشان را برای کارهای قبلی شان محاکمه کند.
2. حمله ایشان به فراخوان رفراندم و صحبت‌هایی که ایشان در ماه‌ها قبل انجام دادند و فرمودند که اصلاحات یک امری است که زمان می‌برد و اگر درست یادم باشد یک زمان 200 ساله هم برای اصلاحات مورد نظرشان معین کردند. این موضع هم نشان می‌دهد که آقای حجاریان بدشان نمی‌آید که این رژیم 200 سال دیگر بر سر کار باشد تا حداقل آینده ایشان به خطر نیفتد.

حالا نظرات جدید آقای حجاریان را در باره اصلاحات و دیگر مسائل سیاسی که در مصاحبه‌ای فرموده‌اند را بخوانید تا متوجه شوید که نوشته پارسال من چندان هم بی مورد نبود:

سوال: با روی کار آمدن دولت جدید بسیاری از مدیران تغییر کرده اند، شما موافق تسویه مدیران پس از تغییر هر دولت هستید؟
حجاریان: بله هستم.
سوال: چون زمانی خودتان این کار را کرده اید این موضوع را تأیید می کنید؟
حجاریان: نه. این عادی است. مگر اینکه قانونی تصویب شود که مثل کشورهای اروپایی فقط تا حدی بتواند دست به تغییر مدیران بزنند و آن هم در صورتی که اصل مدیریت جدای ازسیاست درنظر گرفته شود.
سوال: از لحاظ عرفی اشکالی ندارد؟
حجاریان: با قانون فعلی نه.
سوال: آقای بادامچیان گفته اند اصلاح طلبان این کار را کردند، ما هم می کنیم.
حجاریان: خاتمی این کار را نکرد.
سوال: آنها می گویند لیستی 2000 نفره از مدیرانی که خاتمی تسویه کرده در اختیار دارند.
حجاریان: بله ما این کار را کردیم اما دولت فعلی در این تسویه ها تا حد کم کردن اضافه کار محافظ من و میرحسین موسوی و نوری پیش رفته است.
سوال: شما اخیراً تمایل زیادی به اجماع نشان می دهید ممکن است حتی با راست سنتی ها همسنگر شوید؟
حجاریان: وقتی مملکت در خطر بیفتد و بقا در خطر باشد بله. البته ممکن است که عده ای جنگ افروزی کنند تا ناکارآمدی خود را با بحران ماله بکشند. اما وقتی شرایط به سمتی رفت که با هم باشیم من و بادامچیان هم در کنار هم قرار می گیریم.
منبع (تاکیدها از من است)
عرض نکرده بودم که برای آقای حجاریان شهید روی صندلی چرخ‌دار تنها یک چیز مهم است “بقا” و آن هم نه بقای هر کس و ناکسی اینها فقط بقای خود و اطرافیانشان را در نظر دارند. اصلاح طلبی هم استراتژی بود برای حفظ همین “بقا”. می‌بینید که ایشان برای بقا و برسر قدرت ماندن حتی حاضراند با دشمنان دیروزشان (همان‌هایی که ایشان را صندلی نشین کردند) هم “اجماع” کنند.
از این واژه اجماع چنان بدم می آید که حد و حساب ندارد.

نوشته: در ساعت: 8:08 pm در بخش: ملای حیله گر

6 پیام  |           

6 پیام به “راز بقای حکومتیان”

 1. آرمان says:

  احمق آنکسانی که به اين مدعيان اصلاح طلبی رای داده و ميدهند. خاک بر سر کسانی که بوق تبليغاتی اين گوشکوبان هستند: بهنود ـ نبوی – درخشان – ابطحی … البته ديگر تاريخ مصرفشان گذشت الحمد الله.
  هر کس الان برای مدعیان اصلاحات تبليغ کند در حقيقت به احمقی نژاد و حزبش (مافيای طالبان) خدمت کرده. چرا که مردم را به سمت اينها هل ميدهد. مردم با خود ميگويند اينها که دروغ گويند بگزار کسی سر کار باشد که ظاهر و باطنش يکی باشد. باطن منظورم طالبانگری است و ظاهر منظورم کت احمقی نژاد است.

 2. یعقوب معصومی says:

  شما ناراحت نباشید از كلمات اختصاری این اسلامیون منظور از \ اجماع \ همان \ جماع \ است
  جماع هم یعنی نزدیكی حالا معلوم نمی شود این نزدیكی محصولش چیست شاید همان رفرندام شد
  بستگی به زور اسپرم طرفین دارد
  اما خودمانیم شما هم بایسته نیست كه برای درستی و غلطی طرح رفرندام از مافیای اسلامی مذهب شیعه دوازده امامی فاكت بیاورید
  بهتر است نیرو های تشكیل دهنده و هدف رفرندام چی ها را بشكافید اگركه مطلب كهنه و بایگانی نشده است

 3. گيسو says:

  حسن آقای عزيز سلام
  من برای شما يک ای ميل فرستادم ولی جواب نداديد يا به دستتون نرسيده و يا حوصله شو نداشتيد .ای ميل من شايد شخصی به نظر می رسيد ولی در واقع به تمام وبلاگ ها مربوط ميشد. از توضيح بيشترش در اينجا معذورم ولی امشب حتما يک ای ميل ديگه براتون می فرستم اميدوارم بخونيد و اگه دوست داشتيد جواب بدهيد.
  راستی اگر براتون زحمتی نيست لينک وبلاگ من را هم تغيير بدين من ديگه به اسم گل آفتابگردون و در پرشين بلاگ نمی نويسم چون اونجا خیلی مزخرف بود. سپاسگزارم

 4. گیسو جان من یک ای میل از شما دریافت کردم و آنرا هم همین چند لحضه پیش دریافت کردم پاسخ آنرا هم دادم اگر میل دیگری درکار بوده لطف کنید مجددا بفرستید.

 5. faranak says:

  من واقعا بی نهايت خوشحال هستم که حجاريان به درک واصل نشد تا گذر زمان چهره واقعيش را نشان دهد. البته تا قبل از ترور هم چهره کريحش برای عاقلان شناخته شده بود ولی به هر حال مردم به اين اميد بودند که يک تغيير و تحول اساسی و يک انقلاب روحی در امثال او رخ داده و از قدرت و طالبانيسم بسمت مردم سوقش داده.
  اگر حجاريان جان سالم به در نميبرد الان به يک امامزاده تبديل شده بود و اين ادعا را برای خائنين به مردم بجا ميگذاشت که چون مغز متفکر اصلاحات از ميان رفت نهضت اصلاحات با شکست مواجه شد.

 6. جهان says:

  درود بر خسن آقا
  درميان گرگ با گرگی سخن درّيدن است
  کار خر در اين ميان گه خوردن است و ريدن است
  می نماياند تو را نسبت کدامين بهتر است
  راه آزادی بساط هر سه را بر چيدن است

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر