Sep 20 2005

یک آزمایش در مورد فیلترینگ

نوشته:     :::       12 پیام

آیا کسی از شما در داخل ایران هست که بتونه این تست رو برای من انجام بده؟
تست به این صورت هست که می‌خوام بدونم که آیا فیلترینگ در ایران بوسیله DNS انجام می‌شه یا نه.
برای اینکار شما که می‌خواهید تست رو انجام بدیت نیازی نداره اطلاعات فنی تون زیاد باشه کافی است این روش رو که می‌نویسم اجرا کنید و ببینید که آیا با این روش می‌توانید سایت‌های سانسور شده را باز کنید یا نه.
قبل از روش کار توضیح کوچکی برای روشن شدن موضع می‌دهم.
فیلتر کردن روش‌های مختلفی دارد یکی از روش‌ها هم با استفاده از DNS هست به این صورت که آی اس پی شما معمولا دو تا سرور DNS دارد و هنگامی که شما می‌خواهید یک سایت اینترنتی رو باز کنید آی اس پی مربوطه از طریق DNS هاش آدرس URL شما رو به آی پی تبدیل می‌کنه و اونو میفرسته روی اینترنت و بعد هم سرور مربوطه تقاضای شما را اجابت می‌کنه و صفحه مورد تقاضای شما رو براتون می‌فرسته. حالا اگر سایت مورد تقاضای شما جزو لیست سیاه باشه پاسخ منفی به این درخواست شما داده می‌شود و به جای فرستادن شما به آن سایت صفحه معروف Access Denied رو نمایش می‌دهد. تا اونجایی که من اطلاعات دارم معمولا در ایران از این طریق سانسور می‌کنند دلیلش هم این هست که اگر می‌خواستند از روی آی پی سانسور کنند یک مرتبه بجای بستن یک وبلاگ بلاگ اسپات تمام وبلاگ‌های بلاگ اسپات را مجبور بودند فیلتر کنند درصورتی که می‌بینیم که اینطور نیست و وبلاگ‌های بلاگ اسپات همگی سانسور نشده‌اند.
حالا روش کار استفاده از DNS برای دور زدند فیلترینگ.
کانکشن (Connection) مودم خودتون رو، همونی رو که برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنید باز کنید (تصویر) ، دکمه Properties رو تقه بزنید پنجره‌ای باز خواهد شد که مختصات مربوطه رو نمایش می‌ده.
در بالای پنجره گزینه Networking رو انتخاب کنید تصویری (به این شکل) پدیدار خواهد شد گزینه دوم (Internet protocol TCP/IP) را هم انتخاب کنید بعد روی دکمه Properties رو که با شماره 3 در این تصویر مشخص شده فشار دهید تا پنجره دیگری باز شود. در این پنجره (تصویر پنجره) در قسمت پایین گزینه Use the following DNS server addresses رو تک کنید و بعد در قسمت‌های مربوطه (1 و 2) شماره‌های زیر را وارد کنید. معمولا برای DNS دوتا سرور انتخاب می‌شود تا اگر یکی از کار افتاد دیگری جایگزین شود بهمین خاطر شما می‌توانید دوتا دوتا آدرس‌های داده شده در زیر را امتحان کنید. بعد از وارد کردن دی ان اس‌ها دکمه OK را فشار دهید و بعد باز در پنجره بعدی هم OK را فشار دهید تا به صفحه کانکشن برگردید.
اگر فیلترینگ ایران یا حتی آی اس پی شما بر اساس این روش باشد بدون دردسر می‌توانید با این روش فیلتر را دور بزنید.
لطفا خبری هم به من بدهید که آیا این روش کار می کند یا نه. مخصوصا خوشحال می شوم اگر این روش را در شهرهای مختلف امتحان کنید تا حداقل مشخص شود که روش فیلترینگ در ایران به چه صورت است. گرچه یقینا در ایران از روشهای مختلفی برای فیلترینگ استفاده می شود.
این هم شماره دی ان اس‌هایی است که اکثرا در اروپا قرار دارند و بعید می دانم آنها را سانسور کرده باشند.
194.246.96.49
217.146.139.5
193.155.207.61
192.36.125.2
193.109.126.140
193.109.126.140
195.206.104.98
130.59.211.10
192.94.163.152
212.77.0.2
193.216.69.10

نوشته: در ساعت: 5:04 pm در بخش: کامپیوتر و اینترنت

12 پیام  |           

12 پیام به “یک آزمایش در مورد فیلترینگ”

 1. آرمان says:

  سلام و عليکم

 2. shelman says:

  سلام خوبی ؟من هم تست کردم نشد ولی به هر حال ممنون از تو همیشه تلاش میکنی و وقت میزاری هر وقت احتیاج به تست داشتی من هستم میل بزن
  با تشکر شلمان

 3. shelman می دونی واسه چی برای تو کار نکرد؟ واسه اینکه توی کانادا بودی اگه تو ایران بودی شاید کار می کرد. اگه دفعه دیگه هم دیدی کار نکرد یک کارکن بخور حتما کار می کنه

 4. گيسو says:

  حسن آقای عزيز حيف کاکتوس نبود.ما چند تا کاکتوس تو خونمون داريم که ازاین مقایسه خيلی بهشون برخورد.درباره مخارج هم ميگم حالا خوبه ميخواستن به کشور شيطان بزرگ سفر کنند وگرنه به جای ۱۰۰ نفر ۵۰۰ نفر می رفتند.(ببخشید نظرم مال پست قبلیه)

 5. تجسم says:

  سلام حسن آقا،
  کدها را گرفتم، تشکر بابت زحمتها. موفق باشی
  تجسم

 6. faranak says:

  جناب ف.م.سخن
  موارد زيادی وجود دارد که به نوشته شما ايراد وارد ميکنند ولی فعلا من فقط به يک مورد اشاره ميکنم!
  ميفرماييد که تا ۱۰۰-۲۰۰ سال يس از اسلام اگر کسی موردی حمل بر خواهان دموکراسی از طرف مردم حجاز بودند را به عرظتان برسانيم!
  با اين استدلال شما نتيجه ميگيريم که دموکراسی يعنی هر آنچه که مردم يک مقطع تاريخی جويا شدند!
  وقتی که محمد مبنای رسالتش را بر زنده بگور نکردن دختران و هدم بت يرستی گذاشت حتی با مخالفت اولين شهدای اسلام (ياسر و سميه) قرار گرفت!
  در آن مفطع تاريخی حتی کسانيکه بعدا به شهدای اسلام ييوستند با بعضی گفته های محمد مخالفت داشتند و بعدا به او ييوستند. يعنی اينکه عمل امامان و ييامبران را صرفا بخاطر آنکه مردم با آن مخالفتی نداشتند نميتوان مجاز شمرد. دموکراسی به معنای خواست اکثريت نيست بلکه به معنای خواست اکثريت با حفظ حقوق اقليت ميباشد. در زمان محمد هم اقليتی وجود داشتند که حقوقشان به دليل مرام گوسفندی مسلمانان رعايت نميشد.
  اينکه بر فرض تا ۲۰۰ سال بعد از اسلام کسی خواهان دموکراسی نبود به هيچ وجه توجيه کننده اعمال محمد و امامان نيست.

 7. با سلام
  در اين مورد تحقيقات خودمون رو شروع می کنيم
  با اجازه شما مطلبتان را در وبلاگ کميته قرار می دهيم
  با تشکر

 8. 'گیلو مرد says:

  نه دوست کرامی و پر تلاش
  به طور دقیق تست کردم منفی بود.

 9. mehdi says:

  سلام
  من تست کردم و شد.
  البته از جایی تست کردم که از مخابرات سرویس نمی گیره.
  سرویسهای مخابرات رو هم چک می کنم و خبرشو میدم.
  مهدی

 10. yyyy says:

  با سلام…….آقا من تست کردم…باز هم فيلتر هست…
  و اصلا نمي آيد… در شهر يزد
  با تشکر

 11. mehdi says:

  من به شکل کامل تست کردم
  جاهايی که از مخابرات سرويس می گيرند اصلا کار نمی کنه
  جاهايی که غير از مخابرات سرويس می گيرند بجز تعداد محدودی بقيه رو باز می کنه
  مهدی

 12. 520055 says:

  بابا تو دیگه کی هستی.با مخابرات تست کردم شد.
  شیراز

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر