|           بازگشت به صفحه اصلی

نسب سیستم نظر خواهی هالواسکن
دوستان امید دارم که این راهنمای نسب سیستم نظرخواهی قابل استفاده باشد. یک نکته قبل از شروع. تصویرهایی را که می بینید بریده ای از صفحه های هالو اسکن است صفحه ها را بریده ام تا حجم عکسها کم بشود در غیر این صورت صفحه سنگین می شد و مخصوصآ برای دوستان که از ایران این صفحه ها را می خوانند حجم زیاد باعث می شد که سرعت باز شدن صفحه کم بشود با پوزش. خُسن آقا
1. برای شروع باید ثبت نام کنید. به این آدرس بروید و با پر کردن فرم مربوطه یک سیستم نظرخواهی برای خود ذخیره کنید. (تصویر مقابل)
2. پس از ثبت نام با استفاده از نام شناسه ای که انتخاب کرده اید و کلمه رمز وارد سیستم شوید. پس از اینکار به صفحه ای وارد می شوید که قسمت سمت چپ آن مثل تصویر مقابل است. باقی مانده تنظیم ها را بر طبق شماره هایی که بر روی تصویر مقابل می بینید توضیح خواهم داد.

برای ادامه با تقه زدن بر روی Instructions/code به صفحه مربوطه بروید.

3. A. همانطور که می بینید این بخش دوقسمتی است. حالا برای آماده کردن وبلاگ خود سیستم وبلاگ خود را در لیستی که مثل لیست مقابل است انتخاب کنید. در اینجا من بلاگر را انتخاب کرده ام چون بیشتر بچه ها از بلاگر استفاده می کنند. ولی در اصل فرقی نمی کند . پس از انتخاب دکمه "<< Next" را تقه بزنید تا به صفحه بعد بروید.
3. B. این صفحه مربوط می شود به کدهایی که شما باید از این صفحه کپی برداری کنید و بعد آنها را در قالب وبلاگ خود در جاهای مخصوص قرار دهید. دقت کنید این قسمت ممکن است قالب شما را بهم بریزد پس کارهایی را که توضیح میدهم باید با دقت کامل انجام دهید.
قسمت اول که بنام Step 1 نامیده شده کپی کدهای داخل کادر را برداشته و در اوایل قالب وبلاگ خود درست بعد از کلمه (تگ) <HEAD> کدهای این قسمت را بچسبانید. یک نکته را همیشه در خاطر داشته باشید در قالبها و یا بطور کلی در کدهای HTML هیچگاه تگها را بهم نریزید یا از هم جدا نکنید (اگر نمی دانید تگ چیست کافی است بدانید که تگها همیشه در HTML بین دو علامت < و > قرار می گیرند) یا بهتر است گفته شود که این دو علامت خود نیز جزیی از تگ محسوب می شوند.
در قسمت دوم که بنام Step 2 نامگذاری شده کدهای داخل کادر را کپی برداری کنید و سپس به سراغ قالب وبلاگ خود بروید و کدهای مربوطه را در آخر پست ها یا هرجای دیگری در قالبتان که دوست دارید قرار دهید. برای آنهایی که از HTML زیاد سردرنمی آورند اینکار می تواند مشکل باشد بهمین خاطر تنها جایی که مطمئن تر است و به راحتی قابل پیدا کردن است و اشتباهی رخ نخواهد داد، آخر پست وبلاگ شماست این قسمت با تگی بنام <Blogger/> مشخص شده و شما باید کدها را قبل از این تگ قرار دهید. یعنی چند خط قبل از این تگ باز کنید و کدها را در این قسمت قرار دهید. کدها را با کدهای دیگر مخلوط نکنید وگرنه آش شله قلمکاری از آب در خواهد آمد که شور و غیر قابل خوردن خواهد بود. یک نکته دیگر اینکه برای خوانا شدن کدهای قالبتان می توانید این قسمت را با باز کردن چند سطر از دیگر کدها مجزا کنید. در HTML خطوط باز و خالی هیچ تاثیری در شکل و شمایل صفحه ندارد و بطور کلی فضاهای باز در نظر گرفته نمی شود البته این به آن معنی نیست که شما حق دارید کلمات تگها را از هم جداکنید. فراموش نکنید بعد از خاتمه قالب (تمپلیت) وبلاگ خود را سیو (Save) و پابلیش کنید تا تغییرات انجام شود.
4. A. نگاه کنید به اولین تصویر بالای صفحه برای تغییر دادن قالب باید روی لینک Template Gallery تقه بزنید.
با این کار به صفحه قالبها خواهید رفت چیزی مثل تصویر زیر. در این صفحه بر روی لینک Manage template تقه بزنید با این کار به صفحه دیگری خواهید رفت.
4. B. در این صفحه دو باکس که با "الف" و "ب" مشخص شده وجود دارد اولی برای نوشتن آدرس لوگوی شماست اگر داشته باشید می توانید در این قسمت آدرس لوگو را بنویسید در غیر این صورت باکس را خالی رها کنید.در باکس بعد که من با "ب" مشخص کرده ام باید آدرس فایلی که باید فرمت یا به زبان فنی Style نظرخواهی را درست کند قرار دهید برای اینکار یا قالبی را که دارید آدرس اش را اینجا قرار دهید یا اگر ندارید من پنج قالب با رنگهای مختلف ساخته ام که در این صفحه می توانید آدرسهایشان را کپی برداری کنید و در این قسمت که با حرف "ب" علامت گذاری شده بچسبانید. حالا باید دکمه Save Setting را فشار دهید تا تغییرات ثبت شود.
5. با تقه بر روی لینک Settings که در صفحه اصلی است (نگاه کنید به تصویر یک) با تقه زدن بر روی این لینک به این قسمت بروید و کار را ادامه دهید. همانطور که در شکل مقابل مشاهده می کنید درقسمت پایین این صفحه یک قسمت هست برای تغیر زبان بنام Character Encoding و در کنار آن فلش باکس را فشار دهید و از داخل فرماتهای مختلف فرمات UTF-8 را انتخاب کنید. تغییرات دیگری هم در همین صفحه می توان داد ولی به نظر من همه این اطلاعات همین گونه که هست بهترین است. پس با فشار دادن دکمه Submit کار را تمام کنید. اگر همه کارهای بالا را درست انجام داده باشید سیستم نظرخواهی شما حاضر برای استفاده است.